დანია - ეგვიპტე, ესპანეთი - ნორვეგია, საფრანგეთი - უნგრეთი, შვედეთი - ყატარი: ასეთია მსოფლიო ჩემპიონატის მეოთხედფინალის წყვილები.
გუშინ, მთავარი რაუნდის ბოლო დღეს, ბოლო მეოთხედფინალისტი გამოვლინდა. არგენტინას ფრე ჰყოფნიდა ყატართან და დასაწყისში 11-4 იგებდა. შესვენებამდე ფრანკის მარზომ სხვაობა მინიმუმამდე დაიყვანა, მაგრამ ფედერიკო პისარომ ისევ დააწინაურა არგენტინა ოთხით - 19-15, 38-ე წუთი. ამის შემდეგ არგენტინამ ვეღარ მოახერხა ყატარელთა მძლავრი წყვილის, მარზო-კაპოტეს შეჩერება. აზიელები ნელ-ნელ წინ გავიდნენ და არგენტინელი მოსკარიელოს ბოლო დარტყმა, ცენტრიდან, მეკარემ მოიგერია. ყატარმა მოიგო, 26-25.
არგენტინას და ყატარს 6-6 ქულა დაუგროვდათ, პირადი მოგებით ყატარი წინ იყო, თუმცა ყველაფერს უკვე დანია-ხორვატიის მატჩი წყვეტდა. ხორვატია მოგების შემთხვევაში თავად გადიოდა მეოთხედფინალში, ფრე არგენტინას აწყობდა, დანიის მოგება - ყატარს. თუმცა, მსოფლიო ჩემპიონმა 38-26 გაიმარჯვა, ხორვატია 5 ქულით ჯგუფში მეოთხე ადგილზე დარჩა, პლეიოფში კი ყატარი გავიდა.
პირველი ჯგუფიდან ბრძოლას აგრძელებენ გავიდნენ ესპანეთი და უნგრეთი, მესამიდან - საფრანგეთი და ნორვეგია, მეოთხიდან - შვედეთი და ეგვიპტე. 26 იანვარს ჩემპონატზე დასვენების დღეა, ხვალ - მეოთხედფინალი.
ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატი 2021, კაცები. ეგვიპტე, 13-31 იანვარი
მთავარი რაუნდის ბოლო ტური, 24-25 იანვარი
1 ჯგუფი. ესპანეთი 9 ქულა, უნგრეთი 8 - გერმანია 5, პოლონეთი 5, ბრაზილია 3, ურუგვაი 0
ბრაზილია - ურუგვაი 37-17
ესპანეთი - უნგრეთი 36-28
სოლე 8, გომესი 7, პერესი (17 მოგერიება) - ბალოგი 5, დიორი 5
პოლონეთი - გერმანია 23-23
კრაევსკი 5, მორავსკი (13) - ვებერი 4, ვოლფი (13)
--
2 ჯგუფი. დანია 10, ყატარი 6 - არგენტინა 6, ხორვატია 5, იაპონია 3, ბაჰრეინი 0
ბაჰრეინი - იაპონია 25-29
ალსაიადი 5 - იოშინო 9, ვატანაბე 8, ივაშიტა (14)
არგენტინა - ყატარი 25-26
ფ. პისარო 7, მოსკარიელო 6, მასიელი (11) - მარზო 8, კაპოტე 6, მადადი 6
დანია - ხორვატია 38-26
იაკობსენი 8, ჰოლმი 6 - მარიჩი 6, კარაჩიჩი 5
--
3 ჯგუფი. საფრანგეთი 10, ნორვეგია 8 - პორტუგალია 6, შვეიცარია 4, ისლანდია 2, ალჟირი 0
ალჟირი - შვეიცარია 24-27
აიუბი 6 - შმიდი 9, ტინოვსკი 6, პორტნერი (14)
ისლანდია - ნორვეგია 33-35
გუდმუნდსონი 5 - საგოსენი 8, რაინკინდი 6, იოჰანესენი 5
პორტუგალია - საფრანგეთი 23-32
მარტინსი 6, კინტანა (10) - დესკა 8, ნგესანი 5, მემი 5
--
4 ჯგუფი. შვედეთი 8, ეგვიპტე 7 - სლოვენია 6, რუსეთი 5, ბელარუსი 4, ჩრდ. მაკედონია 0
ბელარუსი-მაკედონია 30-26
კულეში 7, მაროზი (12) - ლაზაროვი 7
სლოვენია-ეგვიპტე 25-25
იანცი 7, ფერლინი (18) - სანადი 7, ომარი 6
რხფ-შვედეთი 20-34
კოტოვი 5 - პელასი 8, ვანე 6, პალიჩკა (14)
27 იანვარი, მეოთხედფინალი
20:30 დანია - ეგვიპტე
23:30 ესპანეთი - ნორვეგია
23:30 საფრანგეთი - უნგრეთი
23:30 შვედეთი - ყატარი
29 იანვარი, ნახევარფინალი
დან/ეგვ - ესპ/ნორ, საფ/უნგ - შვდ/ყატ
31 იანვარი, ფინალი
-
პრეზიდენტის თასი, 25-32 ადგილები
ჯგუფი 2. ავსტრია 6 ქულა, ჩილე 4, მაროკო 2, კორეა 0
მაროკო - ჩილე 17-18, კორეა - ავსტრია 29-26
ჯგუფი 1. ტუნისი 6, დრ კონგო 4, ანგოლა 2, კაბო ვერდე 0
დრ კონგო - კაბო ვერდე 10-0, ტუნისი - ანგოლა 34-29
27 იანვარი. გასანაწილებელი მატჩები:
25-26 ადგილები: ავსტრია - ტუნისი
27-28 ადგილები: ჩილე - დრ კონგო
29-30 ადგილები: მაროკო - ანგოლა
31-32 ადგილები: კორეა - კაბო ვერდე 10-0