სხვა

21:00 | 7.02.2020 | ნანახია [] - ჯერ

აჭარა და პეგასი უდანაკარგოდ არიან

გლდანის ხელბურთის აკადემიაში განახლდა საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატი. 11 თებერვალს გუნდები პირველ წრეს დაასრულებენ. ლიდერობს შარშანდელი ჩემპიონი, აჭარის გუნდი.

გლდანში აღმოსავლეთ-დასავლეთის ტური იმართება. დღეს და ხვალ დედაქალაქს აჭარის, ფოთისა და სენაკის გუნდები სტუმრობენ, კვირიდან კი საქმეში სამტრედია, ქუთაისი და ზუგდიდი ჩაებმებიან, ორშაბათიდან - წყალტუბო. მეტოქეები მათ ჰყავთ აღმოსავლეთის 5 გუნდი.

ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლიდება. აჭარის გარდა ჯერჯერობით უდანაკარგოდაა თბილისის პეგასიც. ამ ორი გუნდის თამაში კვირას გაიმართება. ხვალ მთავარი მატჩია ფოთი - პეგასი.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

ჭაბუკები, უფროსი ასაკი (2004-05). 7-11 თებერვალი, გლდანი

7 თებერვალი

აჭარა - რუსთავი 43-14

სენაკი - პეგასი 2-20

აჭარა - თელავი 56-17

სენაკი - ქარიშხალა 18-29

ფოთი - რუსთავი 27-10

სენაკი - თელავი 20-30

მსაჯები: თ. ბჟალავა, გ. გველესიანი, ა ჩხაიძე, დელეგატი: თ. ჩოგოვაძე

--------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ-------ქ

აჭარა-----------9---9---0---0---403-146--18

ფოთი----------8---7---0---1---204-121--14

პეგასი----------5---5---0---0---113-44---10

სამტრედია----7---5---0---2---182-129--10

ქარიშხალა----5---4---0---1---113-77----8

წყალტუბო----7---4---0---3---154-149---8

ზუგდიდი-----7---3---0---4---125-120---6

თელავი--------6---3---0---3---108-165---6

ქუთაისი-------7---2---0---5---102-140---4

რუსთავი------6---1---0---5----89-149---2

სენაკი---------10---1---0---9--117-296—-2

ქარელი--------4---0---0---4----57-91----0

ტყიბული------7---0---0---7---45-185---0

8 თებერვალი

15:00 სენაკი - ქარელი

16:00 ფოთი - პეგასი

17:00 სენაკი - რუსთავი

18:00 აჭარა - ქარიშხალა

19:00 ფოთი - თელავი

9 თებერვალი

11:00 ფოთი - ქარელი

12:00 აჭარა - პეგასი

13:00 ფოთი - ქარიშხალა

14:00 სამტრედია - თელავი

15:00 აჭარა - ქარელი

16:00 ზუგდიდი - ქარიშხალა

17:00 ქუთაისი - თელავი

10 თებერვალი

11:00 წყალტუბო - პეგასი

12:00 სამტრედია - რუსთავი

13:00 ქუთაისი - ქარიშხალა

14:00 ზუგდიდი - პეგასი

15:00 სამტრედია - ქარიშხალა

16:00 წყალტუბო - თელავი

17:00 ქუთაისი - რუსთავი

18:00 სამტრედია - ქარელი

19:00 ზუგდიდი - თელავი

11 თებერვალი

11:00 ქუთაისი - ქარელი

12:00 წყალტუბო - ქარიშხალა

13:00 ქუთაისი - პეგასი

14:00 ზუგდიდი - რუსთავი

15:00 წყალტუბო - ქარელი

16:00 სამტრედია - პეგასი

17:00 ზუგდიდი - ქარელი

18:00 წყალტუბო - რუსთავი

0.156029