ჭადრაკი

16:31 | 21.05.2019 | ნანახია [] - ჯერ

სწრაფის კვალად ელვისებურშიც...

ჭადრაკის სასახლეში დასრულდა ელვისებურ ჭადრაკში საქართველოს ახალგაზრდული ჩემპიონატი სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიებში: 8, 10, 12, 14, 16, 18 წწ. როგორც გოგონათა, ასევე ჭაბუკებს შორის.

8 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - ბარბარე აშოთია (ქუთაისი) – 8 ქულა;

II ადგილი - ნინი წივწივაძე (თერჯოლა;გიორგი ჭუმბურიძე) – 8 ქულა;

III ადგილი - ნია ჭითანავა (ფოთი/გიორგი ღლონტი) – 7 ქულა;

8 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - გაბრიელ გაბადაძე (ქუთაისი/გიორგი ტყეშელაშვილი) – 8 ქულა;

II ადგილი - გაგა გვასალია (ფოთი/გიორგი ღლონტი) – 7 ქულა;

III ადგილი - ანდრია არუთინოვი (თელავი/თამარ ხმიადაშვილი) – 6,5 ქულა;

10 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - გიორგი გოგოლაშვილი (თბილისი/გიორგი ხომერიკი) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - გიორგი ჭანტურია (ბათუმი/გიორგი ჭანტურია);

III ადგილი - გიორგი გიორგაძე (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 6,5 ქულა;

10 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - ანასტასია კირთაძე (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 9 ქულა;

II ადგილი - ქრისტინე ხვადაგიანი (ქუთაისი/ნანა ჭეფხოძე) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - კესარია მგელაძე (ბათუმი/ლეონიდ ნეურონოვი) – 6,5 ქულა;

12 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - მარიამ სიჭინავა (თბილისი/ლაშა ჯანჯღავა) – 8 ქულა;

II ადგილი - ანა სანიკიძე (ფოთი/გოჩა ჩაჩუა) – 8 ქულა;

III ადგილი - მარიამ გვათუა (თბილისი/დავით ზარქუა) – 8ქ ულა;

12 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - დავით ნემსაძე (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 9 ქულა;

II ადგილი - ნიკოლოზ შამათავა (ზუგდიდი/მადონა ბოკუჩავა) – 7 ქულა;

III ადგილი - კახაბერ კიზირია (ფოთი/გოჩა ჩაჩუა) – 6,5 ქულა;

14 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - ელენე წოწონავა (ფოთი/გოჩა ჩაჩუა) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - დიანა ლომაია (ფოთი/გოჩა ჩაჩუა) – 8 ქულა;

III ადგილი - ლილე გუმბერიძე (ბაღდათი/რამაზ ენდელაძე) – 6 ქულა;

14 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - ერეკლე ჯიშკარიანი (ხონი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 8 ქულა;

II ადგილი - ჯაბა ადამია (ბაღდათი/რამაზ ენდელაძე) – 6,5 ქულა;

III ადგილი - ილია კავკასიძე (თბილისი;დავით ზარქუა) – 6,5 ქულა;

16 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - ნია დონღვანი (თბილისი/ლაშა ჯანჯღავა) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - თამარ ესაძე (ქუთაისი/მურმან ესაძე) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - ეკატერინე ფიფია (თბილისი/ზურაბ სტურუა) – 7 ქულა;

16 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - შოთა ხოდაშნელი (თბილისი/დავით ზარქუა) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - აკაკი ღაჭავა (ქუთაისი/გიორგი ტყეშელაშვილი) – 7 ქულა;

III ადგილი - დავით გაბუნია (თბილისი/გიორგი მაჭარაშვილი) – 6,5 ქულა;

18 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - ელენე კოსტავა (თბილისი) – 5,5 ქულა;

II ადგილი - მაია ბეჭვაია (ზუგდიდი/მადონა ბოკუჩავა) – 5 ქულა;

III ადგილი - ანასტასია სიდამონიძე (თბილისი) – 3,5 ქულა;

18 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - გიორგი კუხალეიშვილი (ზუგდიდი/მადონა ბოკუჩავა) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - ნიკა ხვადაგიანი (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - თედო ბოლქვაძე (ბათუმი/ბ.ბოლქვაძე) – 6 ქულა;

საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის პრესსამსახური

Loading...
0.128914