ფეხბურთი

2:12 | 23.10.2015 | ნანახია [] - ჯერ

ევროპის ლიგა ნახევარ გზაზე

ევროპის ლიგის მონაწილე გუნდებმა ჯგუფური ეტაპის ნახევარი გზა განვლეს და 12 ჯგუფიდან პლეი ოფისკენ სამი გუნდი დაუმარცხებლად მიდის. მეოთხე, მეხუთე და მეექვსე ჯგუფებს, იტალიური “ნაპოლი”, ავსტრიის “რაპიდი” და პორტუგალიური “ბრაგა” 9-9 ქულით ლიდერობენ.

პირველ რაუნდში თბილისის “დინამოს” მძლეველმა აზერბაიჯანულმა “გაბალამ” “დორტმუნდს” უმასპინძლა და ობამეიანგის ჰეთ თრიკით 1:3 დამარცხდა. საინტერესო მატჩი გაიმართა “ბრაგასა” და “მარსელს” შორის. ყველა გოლი დასკვნით 30 წუთში გავიდა, ფრანგებმა ორბურთიანი ჩამორჩენა 3 წუთში აღმოფხვრეს და 87-ე წუთზე წონასწორობა აღადგინეს, მაგრამ ჯერ ზეიმი დამთავრებული არ ჰქონდათ, როდესაც მესამე გოლი გაუშვეს.
ტურში სამი გამოუყენებელი თერთმეტმეტრიანი დაფიქსირდა, მაგრამ ორ შემთხვევაში დამრტყმელებმა დამატებაზე იყოჩაღეს. აღსანიშნავია, ორი თერთმეტმეტრიანი “ლაციოსა” და “როსენბირგის” დაპირისპირებაში გაფუჭდა, მაგრამ კანდრევა დამატებაზე ზუსტი იყო და პრაქტიკულად მთელი მატჩი კაცნაკლულად მობურთალმა იტალიელებმა 3:1 იმარჯვეს. “გრონინგენის” ფეხბურთელმა ჰოესენმა პენალტი მე-6 დამატებულ წუთზე გააფუჭა, მაგრამ იქვე გოლი გაიტანა და თამაში ფრედ დასრულდა. ჰოლანდიელები ამ დროს კაცნაკლული თამაშობდნენ.

22 ოქტომბერი. III ტური
A ჯგუფი
მიოლდე (ნორვეგია) - სელტიკი (შოტლანდია) 3:1 (2:0)
გოლები: 1:0 კამარა (11), 2:0 ფორენი (18), 2:1 ქომონსი (55), 3:1 ელიოუნოუსი (56)
გაფრთხილება: ამბროსე (82)

ფენერბახჩე (თურქეთი) - აიაქსი (ჰოლანდია) 1:0 (0:0)
გოლი: 1:0 ფერნანდაო (89)
გაფრთხილება: ერკინი (65) - ვან რიჟნი (24), დიქსი (71), ტეტე (90+1)

1. მიოლდე 3 2 1 0 7:3 7
2. ფენერბახჩე 3 1 1 1 4:5 4
3. აიაქსი 3 0 2 1 3:4 2
4. სელტიკი 3 0 2 1 5:7 2

5 ნოემბერი: სელტიკი - მიოლდე; აიაქსი - ფენერბახჩე

B ჯგუფი
ლივერპული (ინგლისი) - რუბინი (რუსეთი) 1:1 (1:1)
გოლები: 0:1 დევიჩი (15), 1:1 სანი (37)
გაფრთხილება: შკრტელი (35), ალენი (41) - კუზმინი (19, 36)
გაძევება: კუზმინი (36)

ბორდო (საფრანგეთი) - სიონი (შვეიცარია) 0:1 (0:1)
გოლი: 0:1 ლაკროიქსი (21)
გაფრთხილება: შანტომი (21), ჰაზრი (76, 86), კრიველი (81), სანე (88), უნასი (90+3) - ედიმილსონ ფერნანდესი (26), იაგნე (45+1), ზეგლერი (79), კონატე (88)
გაძევება: ჰაზრი (86)

1. სიონი 3 2 1 0 4:2 7
2. ლივერპული 3 0 3 0 3:3 3
3. ბორდო 3 0 2 1 1:2 2
4. რუბინი 3 0 2 1 2:3 2

5 ნოემბერი: რუბინი - ლივერპული; სიონი - ბორდო

C ჯგუფი
გაბალა (აზერბაიჯანი) - დორტმუნდი (გერმანია) 1:3 (0:2)
გოლები: 0:1 ობამეიანგი (31), 0:2 ობამეიანგი (38), 0:3 ობამეიანგი (72), 1:3 დოდო (90+3)
გაფრთხილება: სტანკოვიჩი (68), ზარგაროვი (86) - პაპასტატოპულოსი (47), ბენდერი (83)

პაოკი (საბერძნეთი) - კრასნოდარი (რუსეთი) 0:0 (0:0)
გაფრთხილება: ჟაირო (63, 89) - იედრზეიჩუკი (19, 87)
გაძევება: ჟაირო (89) - იედრზეიჩუკი (87)

1. დორტმუნდი 3 2 1 0 6:3 7
2. კრასნოდარი 3 1 1 1 3:3 4
3. პაოკი 3 0 3 0 1:1 3
4. გაბალა 3 0 1 2 2:5 1

5 ნოემბერი: კრასნოდარი - პაოკი; დორტმუნდი - გაბალა

D ჯგუფი
ლეგია (პოლონეთი) - ბრიუგე (ბელგია) 1:1 (0:1)
გოლები: 0:1 დე ფაუ (39), 1:1 კუჩარჩუკი (51)
გაფრთხილება: რზეზნიჩაკი (50)

მიდტიულანდი (დანია) - ნაპოლი (იტალია) 1:4 (1:3)
გოლები: 0:1 კალეხონი (19), 0:2 გაბიადინი (31), 0:3 გაბიადინი (40), 1:3 პისიკი (43), 1:4 იგუაინი (90+4)
გაფრთხილება: კულიბალი (83)

1. ნაპოლი 3 3 0 0 11:1 9
2. მიდტიულანდი 3 2 0 1 5:5 6
3. ლეგია 3 0 1 2 1:4 1
4. ბრიუგე 3 0 1 2 2:9 1

5 ნოემბერი: ბრიუგე - ლეგია; ნაპოლი - მიდტიულანდი

E ჯგუფი
ვილიარეალი (ესპანეთი) - დინამო (მინსკი, ბელარუსი) 4:0 (2:0)
გოლები: 1:0 ბაკამბუ (17), 2:0 ბაკამბუ (32), 3:0 სოლდადო (61), 4:0 ბეილი (70)
გაფრთხილება: პინა (20) - კორზუნი (35)

რაპიდი (ვენა, ავსტრია) - პლზენი (ჩეხეთი) 3:2 (1:1)
გოლები: 0:1 დურისი (12), 1:1 ჰოფმანი (34), 2:1 შაუბი (52), 3:1 პეტსოსი (67), 3:2 ჰროშოვსკი (76)
გაფრთხილება: დიბონი (87) - კოვარიკი (77)

1. რაპიდი 3 3 0 0 6:3 9
2. ვილიარეალი 3 2 0 1 6:2 6
3. პლზენი 3 1 0 2 4:4 3
4. დინამო მინსკი 3 0 0 3 0:7 0

5 ნოემბერი: დინამო - ვილიარეალი; პლზენი - რაპიდი

F ჯგუფი
ბრაგა (პორტუგალია) - მარსელი (საფრანგეთი) 3:2 (0:0)
გოლები: 1:0 კოკა (61), 2:0 უილსონ ედუარდო (77), 2:1 ალესანდრინი (84), 2:2 ბატშუაი (87), 3:2 ალანი (88)
გაფრთხილება: მარსელო გოიანო (70), ჯავან ფერეირა (83), რიკარდო ფერეირა (90+4) - სპარანგა (27), ბარადა (56), საბელა (70)

ლიბერეცი (ჩეხეთი) - გრონინგენი (ჰოლანდია) 1:1 (0:0)
გოლები: 1:0 ლუკასენი (87), 1:1 ჰოესენი (90+6)
ჰოესენმა 96-ე წუთზე ვერ გამოიყენა თერთმეტმეტრიანი
გაფრთხილება: პოკორნი (25), ლუკასენი (90+6) - ტიბლინგი (56), ჰატებოერი (73)
გაძევება: დე ლეუ (83)

1. ბრაგა 3 3 0 0 5:2 9
2. ლიბერეცი 3 1 1 1 2:2 4
3. მარსელი 3 1 0 2 5:4 3
4. გრონინგენი 3 0 1 2 1:5 1

5 ნოემბერი: მარსელი - ბრაგა; გრონინგენი - ლიბერეცი

G ჯგუფი
ლაციო (იტალია) - როსენბორგი (ნორვეგია) 3:1 (1:0)
გოლები: 1:0 მატრი (28), 2:0 ფელიპე ანდერსონი (54), 2:1 სოდერლუნდი (69), 3:1 კანდრევა (79)
79-ე წუთზე კანდრევამ (ლაციო) ვერ გამოიყენა თერთმეტმეტრიანი (მეკარე)
90+4 წუთზე სოდერლუნდმა (როსენბორგი) ვერ გამოიყენა თერთმეტმეტრიანი (მეკარე)
გაფრთხილება: მილინკოვიჩ-სავიჩი (84), მატრი (90), კონკო (90+4) - ბიორდალი (62)
გაძევება: მაურისიო (ლაციო, 6)

დნიპრო (უკრაინა) - სენტ-ეტიენი (საფრანგეთი) 0:1 (0:1)
გოლი: 0:1 ჰამოუმა (44)
გაფრთხილება: როტანი (21), დუგლასი (65) - დიომანდე (83), რუფიე (90+3)

1. ლაციო 3 2 1 0 7:4 7
2. სენტ-ეტიენი 3 1 1 1 5:5 4
3. დნიპრო 3 1 1 1 2:2 4
4. როსენბორგი 3 0 1 2 3:6 1

6 ნოემბერი: როსენბორგი - ლაციო; სენტ-ეტიენი - დნიპრო

H ჯგუფი
ლოკომოტივი (მოსკოვი, რუსეთი) - ბეშიქთაში (თურქეთი) 1:1 (0:0)
გოლები: 1:0 მაიკონი (54), 1:1 გომესი (64)
გაფრთხილება: ნდინგა (44), გუილერმე (70), ნიასე (70), სამედოვი (70) - კუბასი (62), ოზიაკუპი (69), გომესი (81)
გაძევება: გორლუკა (69)

სპორტინგი (პორტუგალია) - სკანდერბუ (ალბანეთი) 5:1 (2:0)
გოლები: 1:0 აკვილანი (38 პ.), 2:0 მონტერო (41), 3:0 მატეუს პერეირა (64), 4:0 ტობიას ფიგუერედო (69), 5:0 მატეუს პერეირა (77), 5:1 იაშანიკა (89)
გაფრთხილება: რიკარდო ესგაიო (32), უილიამ კარვალიო (88) - სალიჰი (13, 23), ვანგიელი (17), პროგნი (51)
გაძევება: სალიჰი (23)

1. ლოკომოტივი 3 2 1 0 6:2 7
2. ბეშიქთაში 3 1 2 0 3:2 5
3. სპორტინგი 3 1 1 1 7:5 4
4. სკენდერბუ 3 0 0 3 1:8 0

5 ნოემბერი: ბეშიქთაში - ლოკომოტივი; 6 ნოემბერი: სკენდერბუ - სპორტინგი

I ჯგუფი
ბაზელი (შვეიცარია) - ბელენენსეში (პორტუგალია) 1:2 (1:2)
გოლები: 1:0 ლანგი (15), 1:1 ლუის ლეალი (27), 1:2 კუსა (45+1)
გაფრთხილება: სუჩი (73) - ფილიპე ფერეირა (34), ლუის ლეალი (87), ტიაგო კაეირო (90), რიკარდო დიასი (90+1)

ფიორენტინა (იტალია) - ლეხი (პოლონეთი) 1:2 (0:0)
გოლები: 0:1 კოვნასკი (65), 0:2 გაიო (82), 1:2 როსი (90)
გაფრთხილება: ლოვრენსისი (71), ტრალკა (90+2)
გაძევება: რებიჩი (90+1 ფიორენტინა)

1. ბაზელი 3 2 0 1 5:3 6
2. ლეხი 3 1 1 1 2:3 4
3. ბელენენსეში 3 1 1 1 2:5 4
4. ფიორენტინა 3 1 0 2 6:4 3

6 ნოემბერი: ბელენენსეში - ბაზელი; ლეხი - ფიორენტინა

J ჯგუფი
მონაკო (საფრანგეთი) - ყარაბაღი (აზერბაიჯანი) 1:0 (0:0)
გოლი: 1:0 ტრაორე (70)
გაფრთხილება: უოლასი (40), რიკარდო კარვალიო (53) - აგოლი (76)

ანდერლეხტი (ბელგია) - ტოტენჰემი (ინგლისი) 2:1 (1:1)
გოლები: 0:1 ერიქსენი (4), 1:1 ჟილეტი (13), 2:1 ოკაკა (75)
გაფრთხილება: პრაეტი (58), ტიელემანსი (61) - ნჯიე (55)

1. მონაკო 3 1 2 0 3:2 5
2. ტოტენჰემი 3 1 1 1 5:4 4
3. ანდერლეხტი 3 1 1 1 3:3 4
4. ყარაბაღი 3 1 0 2 2:4 3

5 ნოემბერი: ყარაბაღი - მონაკო; 6 ნოემბერი: ტოტენჰემი - ანდერლეხი

K ჯგუფი
შალკე (გერმანია) - სპარტა (ჩეხეთი) 2:2 (1:0)
გოლები: 1:0 დი სანტო (6), 1:1 ფატაი (50), 1:2 ლაფატა (63), 2:2 სანე (73)
გაფრთხილება: ჰუბერგი (35) - ნამოინესუ (68), ჰუბსი (87)

აპოელი (კვიპროსი) - ასტერესი (საბერძნეთი) 2:1 (1:1)
გოლები: 0:1 ლიუ (8), 1:1 კავენაგი (43 პ.), 2:1 კარლაო (59)
გაფრთხილება: სტილიჩი (28), კავენაგი (44), ვატერმანი (90+5) - კოურმპელისი (4)

1. შალკე 3 2 1 0 9:2 7
2. სპარტა 3 1 2 0 5:3 5
3. აპოელი 3 1 0 2 2:6 3
4. ასტერესი 3 0 1 2 2:7 1

6 ნოემბერი: სპარტა - შალკე; ასტერესი - აპოელი

L ჯგუფი
ალკმაარი (ჰოლანდია) - აუგსბურგი (გერმანია) 0:1 (0:1)
გოლი: 0:1 ტროხოვსკი (43)
გაფრთხილება: ლუკასენი (74) - ბაიერი (33), კოჰრი (75), ვერაეგი (88), ესვეინი (90+2)

პარტიზანი (სერბეთი) - ბილბაო (ესპანეთი) 0:2 (0:1)
გოლები: 0:1 რაულ გარსია (32), 0:2 ბენატი (85)
გაფრთხილება: ლუკიჩი (62), ოსტოჟიჩი (84) - ბენატი (42), დე მარკოსი (51), ლაპორტე (53)

1. ბილბაო 3 2 0 1 6:3 6
2. პარტიზანი 3 2 0 1 6:5 6
3. ალკმაარი 3 1 0 2 4:5 3
4. აუგსბურგი 3 1 0 2 3:6 3

6 ნოემბერი: აუგსბურგი - ალკმაარი; ბილბაო - პარტიზანი

აიაქსი   1 - 1    მოლდე

შემადგენლობა

მოვლენები

ფენერბაჰჩე   1 - 1    სელტიკი

შემადგენლობა

მოვლენები

ბორდო   2 - 2    რუბინი

შემადგენლობა

მოვლენები

სიონი   0 - 0    ლივერპული

შემადგენლობა

მოვლენები

მიდტიულანდი   1 - 1    ბრიუგე

შემადგენლობა

მოვლენები

ნაპოლი   5 - 2    ლეგია

შემადგენლობა

მოვლენები

რაპიდი   2 - 1    დინამო

შემადგენლობა

მოვლენები

პლზენი   3 - 3    ვილიარეალი

შემადგენლობა

მოვლენები

ლიბერეცი   2 - 4    მარსელი

შემადგენლობა

მოვლენები

გრონინგენი   0 - 0    ბრაგა

შემადგენლობა

მოვლენები

სკენდერბეუ   0 - 3    ლოკომოტივი

შემადგენლობა

მოვლენები

სპორტინგი   3 - 1    ბეშიქთაში

შემადგენლობა

მოვლენები

სტ. ეტიენი   1 - 1    ლაციო

შემადგენლობა

მოვლენები

დნიპრო   3 - 0    რუსენბორგი

შემადგენლობა

მოვლენები

გაბალა   0 - 3    კრასნოდარი

შემადგენლობა

მოვლენები

დორტმუნდი   0 - 1    პაოკ

შემადგენლობა

მოვლენები

ტოტენჰემი   4 - 1    მონაკო

შემადგენლობა

მოვლენები

ანდერლეხტი   2 - 1    ყარაბაღი

შემადგენლობა

მოვლენები

პარტიზანი   1 - 3    აუგსბურგი

შემადგენლობა

მოვლენები

ბილბაო   2 - 2    ალკმაარი

შემადგენლობა

მოვლენები

ლეხი   0 - 1    ბაზელი

შემადგენლობა

მოვლენები

ფიორენტინა   1 - 0    ბელენენსეში

შემადგენლობა

მოვლენები

აპოელ   1 - 3    სპარტა

შემადგენლობა

მოვლენები

ტრიპოლისი   0 - 4    შალკე

შემადგენლობა

მოვლენები

სტატისტიკა
0.268355