ბუდაპეშტში მიმდინარე მსოფლიოს ჩემპიონატზე ძიუდოში, ინდივიდუალურ პირველობაზე მედლების თოთხმეტი კომპლექტიდან ოთხი გათამაშდა და ოთხივე ოქრო ერთი ქვეყნის ნაკრების ხელშია - გუშინდელის დარად, დღესაც, კვარცხლბეკის ...
19:46 | 29.08.2017 ვაჟა მარგველაშვილი ბრინჯაოს დაეუფლა
საქართველოს ძიუდოისტთა ნაკრებმა ბუდაპეშტში მიმდინარე მსოფლიოს ჩემპიონატზე პირველი მედალი მოიპოვა - 66 კილოგრამ წონით კატეგორიაში მოჭიდავე ვაჟა მარგველაშვილი მსოფლიოს ბრინჯაოს პრიზიორია.
18:53 | 29.08.2017 ვაჟა მარგველაშვილი ბრინჯაოსთვის იჭიდავებს
საქართველოს ძიუდოისტთა ნაკრების წეევრი ვაჟა მარგველაშვილი (66 კგ) ბუდაპეშტში მიმდინარე მსოფლიოს ჩემპიონატზე რეპეშაჟის ფინალშია.
16:27 | 29.08.2017 ვაჟა მარგველაშვილი მსოფლიოს ნახევარფინალშია
საქართველოს ძიუდოისტთა ნაკრების წევრმა ვაჟა მარგველაშვილმა მსოფლიოს ჩემპიონატზე დილის პროგრამა წაუგებლად ჩაამთავრა და უმაღლეს ტიტულს ორი გამარჯვება აშორებს.
21:18 | 28.08.2017 იაპონური სიმსუბუქე
ბუდაპეშტში დღეს დაწყებულ მსოფლიოს ჩემპიონატზე ძიუდოში, ინდივიდუალურ პირველობაზე მამაკაცთა და ქალთა შვიდ-შვიდი წონითი კატეგორიიდან თითოში შეივსო საპრიზო სამეულები.
14:20 | 28.08.2017 ამირან პაპინაშვილი მსოფლიოს ჩემპიონატს გამოეთიშა
საქართველოს ძიუდოისტთა ნაკრებისთვის ბუდაპეშტში მიმდინარე მსოფლიოს ჩემპიონატის პირველი დღე წარუმატებელი აღმოჩნდა.
10:09 | 28.08.2017 ბუდაპეშტში მსოფლიოს ტატამი გაშალეს
126 ქვეყნის 731 სპორტსმენი! ძიუდოში 2017 წლის სეზონის უმთავრესი შეჯიბრება - მსოფლიოს ჩემპიონატი იწყება. დღეიდან 3 სექტემბრის ჩათვლით, ბუდაპეშტში მსოფლიო ძიუდო ახლებურად დაინომრება.
20:00 | 18.08.2017 წარმატებული ძიუდოისტების განათლებას ძიუდოს ფედერაცია დააფინანსებს
საქართველოს ძიუდოს ფედერაციის ინიციატივით, საქართველოს ეროვნული და ასაკობრივი ნაკრების წევრები სხვადასხვა უმაღლეს სასწავლებლებში განათლების მისაღებად დამატებით დაფინანსებას მიიღებენ.