15:18 | 24.03.2014 გამარჯვება ერთი ტურით ადრე
ერთი ტურით ადრე გაინაღდა გამარჯვება საქართველოს ჩემპიონატის პირველი ლიგის ტურნირში გიგა გოდერძიშვილმა.
15:14 | 24.03.2014 ტრენინგები საჭადრაკო აკადემიაში
18-21 მარტს თბილისის საერთაშორისო საჭადრაკო აკადემიაში ტრენინგები ჩატარდა ქართველი პროფესიონალი მწვრთნელებისათვის.
23:08 | 23.03.2014 ფინიშამდე 3 ტურით ადრე...
ინდოეთის ქალაქ კოლკატაში მიმდინარე საჭადრაკო ტურნირის დასრულებამდე 3 ტურით ადრე 5.0 ქულით წინ მასპინძლები – აბჯიიტ კუნტე (2439) და სანტოშ ვიდიტი (2602) გაიჭრნენ.
00:18 | 22.03.2014 სტურუას ვერცხლი, გაფრინდაშვილის ბრინჯაო
გუშინ ზურაბ სტურუამ (2525) და ნონა გაფრინდაშვილმა სენიორთა ევროპის ჩემპიონატზე რაპიდში ითამაშეს და ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს, დღეს კი მათ თავი ბლიცშიც გამოიჩინეს.
16:05 | 21.03.2014 ფანცულაიას პირველი მარცხი
ინდოეთის ქალაქ კოლკატაში მიმდინარე საჭადრაკო ტურნირის სტარტზე მოპოვებული 2 გამარჯვების შემდეგ, ქართველმა ლევან ფანცულაიამ (2606) პირველი მარცხი განიცადა და ლიდერთა ჯგუფს ჩამოშორდა.
01:07 | 21.03.2014 2 ბრინჯაო რაპიდში
პორტუგალიის ქალაქ პორტუში მიმდინარე სენიორთა ევროპის ჩემპიონატზე ქართულმა დელეგაციამ კიდევ 2 მედალი მოიპოვა. რაპიდში წარმატებას ზურაბ სტურუამ (2525) და ნონა გაფრინდაშვილმა (2244) მიაღწიეს.
00:36 | 21.03.2014 ანანდი არონიანს ნახევარი ქულით უსწრებს
რუსულ ხანტი-მანსიისკში მიმდინარე პრეტენდენტთა ტურნირს 6 ტურის თავზე ერთპიროვნულად ლიდერობს მსოფლიოს ექსჩემპიონი ვიში ანანდი (ინდოეთი, 2773), რომლის აქტივშიც 4.0 ქულაა.
18:41 | 20.03.2014 ჭადრაკის თამაშის სწავლის მსურველებს შეუძლიათ უფასოდ ისწავლონ
ვერის ბაღში მდებარე თბილისის საერთაშორისო საჭადრაკო აკადემია 5-7 წლამდე ჭადრაკის თამაშის მსურველ გოგო-ბიჭების მიღებას აპირებს, რომლებსაც შეუძლიათ სპორტის ამ სახეობას უფასოდ დაეუფლნონ.