ფეხბურთი

10:23 | 23.10.2014 | ნანახია [] - ჯერ

ევროპის ლიგა: 5 გუნდი ასპროცენტიანი შედეგის შენარჩუნებისთვის იბრძოლებს

ჩემპიონთა ლიგის შემდეგ, ეკვატორს ევროპის ლიგის ჯგუფურმა ეტაპმაც მიაღია. დღეს, მე-3 ტურის მატჩები გაიმართება და მეტნაკლებად გამოივეთება, რომელი გუნდები განაგრძობენ შემდეგი ეტაპის საგზურისთვის ბრძოლას.

დღეს მოთამაშე გუნდებიდან უდანაკარგო ხუთია. მოსკოვის “დინამო”, “ინტერი”, “ნაპოლი”, კიევის “დინამო” და “ფიორენტინა” ასპროცენტიანი შედეგის შენარჩუნებისთვის იბრძოლებენ. ამ გუნდებიდან ერთადერთი, რომელიც საკუთარ კედლებში ითამაშებს მილანის “ინტერია”. “ნერაძური” ფრანგულ “სენტ ეტიენს” დაუპირისპირდება.

უქულოდ მყოფი 7 გუნდიდან დღეს 6 ითამაშებს. მათგან ერთადერთი, რომელსაც მე-3 ტურში ქულების აღების რეალური შანსი აქვს, მინსკის “დინამოა”. ბელარუსები “გენგამს” მასპინძლობენ. დანარჩენ უქულო გუნდებს კი გაცილებით რთული მატჩები ელით.

A ჯგუფი

ვილიარეალი-ციურიხი

გლადბახი-აპოლონი

  1. ვილიარეალი 2 1 1 0 5:1 4
  2. აპოლონი 2 1 0 1 3:6 3
  3. გლადბახი 2 0 2 0 2:2 2
  4. ციურიხი 2 0 1 1 3:4 1

B ჯგუფი

ტორინო-ჰელსინკი

ბრიუგე-კოპენჰაგენი

  1. ბრიუგე 2 1 1 0 3:0 4
  2. ტორინო 2 1 1 0 1:0 4
  3. კოპენჰაგენი 2 1 0 1 2:1 3
  4. ჰელსინკი 2 0 0 2 0:5 0

C ჯგუფი

პარტიზანი-ბეშიქთაში

ტოტენჰემი-ასტერასი

  1. ასტერასი 2 1 1 0 3:1 4
  2. ტოტენჰემი 2 0 2 0 1:1 2
  3. ბეშიქთაში 2 0 2 0 2:2 2
  4. პარტიზანი 2 0 1 1 0:2 1

D ჯგუფი

სელტიკი-ასტრა

ზალცბურგი-დინამო ზ.

  1. ზალცბურგი 2 1 1 0 4:3 4
  2. სელტიკი 2 1 1 0 3:2 4
  3. დინამო ზაგრები 2 1 0 1 5:2 3
  4. ასტრა 2 0 0 2 2:7 0

E ჯგუფი

ეშტორილი-დინამო მ.

პსვ-პანათინაიკოსი

  1. დინამო მოსკოვი 2 2 0 0 3:1 6
  2. ეშტორილი 2 1 0 1 2:1 3
  3. პსვ 2 1 0 1 1:1 3
  4. პანათინაიკოსი 2 0 0 2 1:4 0

F ჯგუფი

ინტერი-სენტ ეტიენი

დნიპრო-ყარაბაღი

  1. ინტერი 2 2 0 0 3:0 6
  2. სენტ ეტიენი 2 0 2 0 0:0 2
  3. დნიპრო 2 0 1 1 0:1 1
  4. ყარაბაღი 2 0 1 1 0:2 1

G ჯგუფი

რიეკა-ფეიენორდი

სტანდარდი-სევილია

  1. სევილია 2 1 1 0 4:2 4
  2. ბრიუგე 2 1 0 1 3:2 3
  3. ფეიენორდი 2 1 0 1 2:3 3
  4. რიეკა 2 0 1 1 2:4 1

H ჯგუფი

კრასნოდარი-ვოლფსბურგი

ლილი-ევერტონი

  1. ევერტონი 2 1 1 0 5:2 4
  2. ლილი 2 0 2 0 2:2 2
  3. კრასნოდარი 2 0 2 0 2:2 2
  4. ვოლფსბურგი 2 0 1 1 2:5 1

I ჯგუფი

სლოვანი-სპარტა

იანგ ბოიზი-ნაპოლი

  1. ნაპოლი 2 2 0 0 5:1 6
  2. იანგ ბოიზი 2 1 0 1 6:3 3
  3. სპარტა 2 1 0 1 4:4 3
  4. სლოვანი 2 0 0 2 0:7 0

G ჯგუფი

ოლბორგი-დინამო კ.

სტიაუა-რიუ ავე

  1. დინამო კიევი 2 2 0 0 6:1 6
  2. სტიაუა 2 1 0 1 7:3 3
  3. ოლბორგი 2 1 0 1 1:6 3
  4. რიუ ავე 2 0 0 2 0:4 0

K ჯგუფი

დინამო მ.-გენგამი

პაოკ-ფიორენტინა

  1. ფიორენტინა 2 2 0 0 6:0 6
  2. პაოკ 2 1 0 1 6:3 3
  3. გენგამი 2 1 0 1 2:3 3
  4. დინამო მინსკი 2 0 0 2 1:9 0

L ჯგუფი

ტრაბზონსპორი-ლოკერენი

  1. ლეგია 3 3 0 0 3:0 9
  2. ლოკერენი 2 1 0 1 1:1 3
  3. ტრაბზონსპორი 2 1 0 1 2:2 3
  4. მეტალისტი 3 0 0 3 1:4 0

აპოლონი   0 - 2    ვილიარეალი

შემადგენლობა

მოვლენები

გლადბახი   3 - 0    ციურიხი

შემადგენლობა

მოვლენები

ბრიუგე   2 - 1    ჰიკ

შემადგენლობა

მოვლენები

კოპენჰაგენი   1 - 5    ტორინო

შემადგენლობა

მოვლენები

პარტიზანი   0 - 0    ტრიპოლისი

შემადგენლობა

მოვლენები

ბეშიქთაში   1 - 0    ტოტენჰემი

შემადგენლობა

მოვლენები

ზალცბურგი   5 - 1    ასტრა

შემადგენლობა

მოვლენები

დინამო   4 - 3    სელტიკი

შემადგენლობა

მოვლენები

პსვ   0 - 1    დინამო

შემადგენლობა

მოვლენები

პანათინაიკოსი   1 - 1    ეშტორილი

შემადგენლობა

მოვლენები

ყარაბაღი   0 - 0    ინტერი

შემადგენლობა

მოვლენები

დნიპრო   1 - 0    სტ. ეტიენი

შემადგენლობა

მოვლენები

სევილია   1 - 0    რიეკა

შემადგენლობა

მოვლენები

სტანდარდი   0 - 3    ფეიენოორდი

შემადგენლობა

მოვლენები

ლილი   0 - 3    ვოლფსბურგი

შემადგენლობა

მოვლენები

ევერტონი   0 - 1    კრასნოდარი

შემადგენლობა

მოვლენები

იანგ ბოიზი   2 - 0    სპარტა

შემადგენლობა

მოვლენები

ნაპოლი   3 - 0    სლოვანი

შემადგენლობა

მოვლენები

რიუ ავე   2 - 0    ოლბორგი

შემადგენლობა

მოვლენები

სტიაუა   0 - 2    დინამო

შემადგენლობა

მოვლენები

პაოკ   1 - 2    გენგამი

შემადგენლობა

მოვლენები

ფიორენტინა   1 - 2    დინამო

შემადგენლობა

მოვლენები

მეტალისტი   0 - 1    ლოკერენი

შემადგენლობა

მოვლენები

ლეგია   2 - 0    ტრაბზონი

შემადგენლობა

მოვლენები

სტატისტიკა
0.247889