გლდანში, ჯემალ ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის აკადემიაში განახლდა საქართველოს ჩემპიონატი უფროსი ასაკის გოგონებს შორის. პირველ დღეს გამარჯვებები მოიპოვეს ლიდერებმა - ყვარლისა და სამტრედიის გუნდებმა.
შარშანდელმა ჩემპიომა, ყვარელმა 27-18 დაამარცხა ლიდერთა ჯგუფის კიდევ ერთი წარმომადგენელი, ტყიბული, ხოლო ვერცხლის პრიზიორმა სამტრედიამ 30-8 მოუგო თელავს. ლიდერთა შეხვედრა 23 ნოემბერსაა დანიშნული, ხოლო ამ ორ გუნდს კვალში უდგანან ტყიბული, ფოთის ოქროს ვერძი და თბილისის მამული.
სულ, 22-25 ნოემბერს გლდანის დარბაზში ჩემპიონატის მონაწილე 13 გუნდი კიდევ 35 მატჩს გამართავს, რის შემდეგაც დასრულდება პირველი წრე. ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება.
ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20
გოგონები, უფროსი ასაკი (2004-05). გლდანი, 21-25 ნოემბერი
21 ნოემბერი
სამტრედია - თელავი 30-8
აჭარა - გორი 13-22
წყალტუბო - მამული 12-22
ბათუმი - პეგასი 12-26
ტყიბული - ყვარელი 18-27
ქუთაისი - ქარიშხალა 0-17
თელავი - ფოთი 17-28
მსაჯები: გ. გველესიანი, თ. ბჟალავა, ი. ჭკუასელი, ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი
----------------თ---მ---ფ---წ-------ბ-----ქ
სამტრედია----7---7---0---0--175-64---14
ყვარელი-------6---6---0---0--191-100--12
ტყიბული------7---5---0---2--133-94---10
ფოთი----------7---5---0---2---113-75---10
მამული--------6---5---0---1--140-114--10
პეგასი----------6---4---0---2--141-124---8
ქარიშხალა----6---3---0---3--130-122---6
ბათუმი--------7---3---0---4--103-111---6
გორი-----------6---2---0---4--99-131----4
წყალტუბო----7---2---0---5---85-136---4
აჭარა-----------7---1---0---6--67-126----2
თელავი--------7---0---0---7--106-190---0
ქუთაისი-------7---0---0---7—-2-98---0
22 ნოემბერი
10:00 გორი - სამტრედია
11:00 მამული - აჭარა
12:00 პეგასი - წყალტუბო
13:00 ყვარელი - ბათუმი
14:00 ქარიშხალა - ტყიბული
15:00 ფოთი - გორი
16:00 სამტრედია - მამული
17:00 აჭარა - პეგასი
18:00 წყალტუბო - ყვარელი
19:00 ბათუმი - ქარიშხალა
23 ნოემბერი
10:00 ქუთაისი - თელავი
11:00 მამული - ფოთი
12:00 პეგასი - სამტრედია
13:00 ყვარელი - აჭარა
14:00 ქარიშხალა - წყალტუბო
15:00 თელავი - ტყიბული
16:00 გორი - ქუთაისი
17:00 ფოთი - პეგასი
18:00 სამტრედია - ყვარელი
19:00 აჭარა - ქარიშხალა
24 ნოემბერი
11:00 ბათუმი - თელავი
12:00 ტყიბული - გორი
13:00 ქუთაისი - მამული
14:00 ყვარელი - ფოთი
15:00 ქარიშხალა - სამტრედია
16:00 თელავი - წყალტუბო
17:00 გორი - ბათუმი
18:00 მამული - ტყიბული
19:00 პეგასი - ქუთაისი
25 ნოემბერი
11:00 ფოთი - ქარიშხალა
12:00 აჭარა - თელავი
13:00 წყალტუბო - გორი
14:00 ბათუმი - მამული
15:00 ტყიბული - პეგასი
16:00 ქუთაისი - ყვარელი
მეორე წრე: 2020 წელს