ფეხბურთი

1:40 | 29.08.2019 | ნანახია [] - ჯერ

ჩემპიონთა ლიგა: ჯგუფური ეტაპის წილისყრა, ოთხივე კალათა და სეზონის კალენდარი

ჩემპიონთა ლიგის 2019-2020 წლების სეზონი კარს მოგვადგა. ჯგუფური ეტაპი სრულად შეივსო და შედეგად, ყველაფერი მზადაა წილისყრისთვის. უკვე დაკომპლექტდა ოთხივე კალათა - ტრადიციულად 32 გუნდი 4 კალათაში გადანაწილდა, რისი მეშვეობითაც რვა ოთხგუნდიან ჯგუფებში გადანაწილდებიან.

ცნობისთვის I კალათაში განთავსდნენ ტოპ 6 ლიგის (ესპანეთის, ინგლისის, იტალიის, გერმანიის, საფრანგეთის, რუსეთის) ჩემპიონები, ჩემპიონთა ლიგისა („ლივერპული“) და ევროპა ლიგის („ჩელსი“) მოქმედი გამარჯვებულები. დანარჩენ კალათებში კი გუნდები უეფას კოეფიციენტების მიხედვით გადაანაწილეს.

I კალათა

„ლივერპული“ (ინგლისი, მოქმედი ჩემპიონი), „ჩელსი“ (ინგლისი, ევროპა ლიგის გამარჯვებული), „ბარსელონა“ (ესპანეთი), „მანჩესტერ სიტი“ (ინგლისი), „იუვენტუსი“ (იტალია), „ბაიერნი“ (გერმანია), „პარი სენ ჟერმენი“ (საფრანგეთი), „ზენიტი“ (რუსეთი)

II კალათა

„რეალი“ (ესპანეთი), „ატლეტიკო“ (ესპანეთი), „ტოტენჰემი“ (ინგლისი), „დორტმუნდი“ (გერმანია), „ნაპოლი“ (იტალია), „შახტარი“ (უკრაინა), „აიაქსი“ (ჰოლანდია), „ბენფიკა“ (პორტუგალია)

III კალათა

„ლიონი“ (საფრანგეთი), „ლევერკუზენი“ (გერმანია), „ზალცბურგი“ (ავსტრია), „ოლიმპიაკოსი“ (საბერძნეთი), „ბრიუგე“ (ბელგია), „ვალენსია“ (ესპანეთი), „ინტერი“ (იტალია), „დინამო“ (ხორვატია)

IV კალათა

„ლოკომოტივი“ (რუსეთი), „გენკი“ (ბელგია), „გალათასარაი“ (თურქეთი), „ლაიფციგი“ (გერმანია), „სლავია“ (ჩეხეთი), „ცრვენა ზვეზდა“ (სერბეთი), „ატალანტა“ (იტალია), „ლილი“ (საფრანგეთი)

ჩემპიონთა ლიგის წილისყრა 29 აგვისტოს, თბილისის დროით 20:00 საათზე დაიწყება. იქვე, დასახელდება გასული სეზონის საუკეთესო მოთამაშე - ლიონელ მესი, კრიშტიანუ რონალდუ ან ვირჯილ ვან დაიკი.

აქვე, გაგაცნობთ სეზონის კალენდარს:

17/18 სექტემბერი - ჯგუფური ეტაპი, I ტური

1/2 ოქტომბერი - ჯგუფური ეტაპი, II ტური

22/23 ოქტომბერი - ჯგუფური ეტაპი, III ტური

5/6 ნოემბერი - ჯგუფური ეტაპი, IV ტური

26/27 ნოემბერი - ჯგუფური ეტაპი, V ტური

10/11 დეკემბერი - ჯგუფური ეტაპი, VI ტური

16 დეკემბერი, მერვედფინალის წილისყრა

18/19/25/26 თებერვალი - მერვედფინალის პირველი მატჩები

10/11/17/18 მარტი - მერვედფინალის საპასუხო მატჩები

20 მარტი, მეოთხედფინალისა და ნახევარფინალის წილისყრა

7/8 აპრილი - მეოთხედფინალის პირველი მატჩები

14/15 აპრილი - მეოთხედფინალის საპასუხო მატჩები

28/29 აპრილი - ნახევარფინალის პირველი მატჩები

5/6 მაისი - ნახევარფინალის საპასუხო მატჩები

შაბათი, 30 მაისი: ფინალი - სტამბოლი, „ათათურქ ოლიმპიათ სტადი“.

სტატისტიკა
0.268602