ჭადრაკი

16:07 | 21.05.2019 | ნანახია [] - ჯერ

სწრაფ ჭადრაკში ქვეყნის ჩემპიონების ვინაობა ცნობილია

ჭადრაკის სასახლეში დასრულდა სწრაფ ჭადრაკში საქართველოს ახალგაზრდული ჩემპიონატი სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიებში: 8, 10, 12, 14, 16, 18 წწ. როგორც გოგონათა, ასევე ჭაბუკებს შორის.

8 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - ბარბარე აშოთია (ქუთაისი) – 8 ქულა;

II ადგილი - ნია ჭითანავა (ფოთი/გიორგი ღლონტი) – 7 ქულა;

III ადგილი - ნინი წივწივაძე (თერჯოლა;გიორგი ჭუმბურიძე) – 6 ქულა;

8 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - გაგა გვასალია (ფოთი/გიორგი ღლონტი) – 8 ქულა;

II ადგილი - ანდრია კვირიაშვილი (თბილისი;იოსებ კვირიაშვილი) – 8 ქულა;

III ადგილი - გაბრიელ გაბადაძე (ქუთაისი/გიორგი ტყეშელაშვილი) – 7,5 ქულა;

10 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - გიორგი გოგოლაშვილი (თბილისი/გიორგი ხომერიკი) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - გიორგი გიორგაძე (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - თამაზ თუშიშვილი (თელავი/თამარ ხმიადაშვილი) – 6,5 ქულა;

10 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - ანასტასია კირთაძე (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - მარიამ ცეცხლაძე (ბათუმი/ლეონიდ ნეურონოვი) – 7 ქულა;

III ადგილი - ქრისტინე ხვადაგიანი (ქუთაისი/ნანა ჭეფხოძე) – 7 ქულა;

12 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - მარიამ გვათუა (თბილისი/დავით ზარქუა) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - ანა მაჭარაშვილი (თბილისი/გიორგი მაჭარაშვილი) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - მეგი წობეხია (ზუგდიდი/გიორგი ბეჭვაია) – 7 ქულა;

12 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - ლადო მაღლაკელიძე (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7 ქულა;

II ადგილი - ვასიკო შაპოვალოვი (ვანი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 6,5 ქულა;

III ადგილი - დავით ლომთაძე (თბილისი/მზია წერეთელი) – 6,5 ქულა;

14 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - ელენე წოწონავა (ფოთი/გოჩა ჩაჩუა) – 8 ქულა;

II ადგილი - დიანა ლომაია (ფოთი/გოჩა ჩაჩუა) – 8 ქულა;

III ადგილი - თამარ თასოშვილი (თბილისი/თამარ ხმიადაშვილი) – 6,5 ქულა;

14 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - ერეკლე ჯიშკარიანი (ხონი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7 ქულა;)

II ადგილი - თეიმურაზ კვიკვინია (ფოთი/გოჩა ჩაჩუა) – 6,5 ქულა;

III ადგილი - ილია კავკასიძე (თბილისი;დავით ზარქუა) – 6,5 ქულა;

16 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - ნია დონღვანი (თბილისი/ლაშა ჯანჯღავა) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - თამარ ესაძე (ქუთაისი/მურმან ესაძე) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - ეკატერინე ფიფია (თბილისი/ზურაბ სტურუა) – 7 ქულა;

16 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - გიორგი ნაყოფია (ზუგდიდი/მადონა ბოკუჩავა) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - შოთა ხოდაშნელი (თბილისი/დავით ზარქუა) – 7,5 ქულა;

III ადგილი - ლაშა კაჭკაჭიშვილი (თბილისი/დავით გურგენიძე) – 6 ქულა;

18 წლამდე გოგონები:

I ადგილი - ანასტასია სიდამონიძე (თბილისი) – 6 ქულა;

II ადგილი - მაია ბეჭვაია (ზუგდიდი/მადონა ბოკუჩავა) - 4 ქულა;

III ადგილი - თამარ ლაგაზაური (თბილისი/თორნიკე სანიკიძე) – 3,5 ქულა;

18 წლამდე ჭაბუკები:

I ადგილი - ნიკა ხვადაგიანი (ქუთაისი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 6 ქულა;

II ადგილი - ნიკოლოზ გიგაური (რუსთავი/გრიგოლ ბიბილაშვილი) – 6 ქულა;

III ადგილი - გიორგი ელაშვილი (სამტრედია) – 6 ქულა;

საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის პრესსამსახური

Loading...
0.112413